Çimentaş İnşaat


Çimentaş İnşaat
Çimentaş İnşaat
Çimentaş İnşaat
Çimentaş İnşaat
Çimentaş İnşaat
Çimentaş İnşaat

İNŞAAT NEDİR ?
 Bir mimarlık terimi olan inşaat, belli bir bölgedeki bina veya yapının oluşturulma aşamasıdır. İnşaat aslında pek çok işin aynı anda yürütüldüğü bir süreçtir. Normalde işi proje yöneticisi proje mimarı tarafından yönlendirilen inşaat yöneticisi yönetir.
İnşaat, her durumda bilinen anlamda bina yapımı anlamına gelmemektedir. Bina, yapı inşaatının yalnızca bir alt sınıfını teşkil etmektedir. Toplumların bireysel gündelik ihtiyaçlarının yanında yine toplumsal refahı arttıracak birçok tesis ve tesislendirme inşaatın kapsamında yeralır. Barajlar, su depoları, kanallar, açık ve kapalı su hatları, kaldırım taşları, karayolları, demiryolları, havaalanları gibi insanlığa hizmette kullanılan tesisler belli hizmet dönemleri için inşa edilirler.
Günümüzde yapıların taşıyıcı sistemlerini oluşturan belli başlı yapı malzemeleri, betonarme, prefabrike beton ve yapısal çelik olarak ifade edilebilir.
Betonarme yapı çeliği ile betonun birlikte davranmasının aderans ile sağlanması ile elde edilen bir yapı malzemesidir. Betonarmenin içindeki bileşenlerden donatı(çelik vb.) çekmeye, beton ise basınca çalışır.
Donatı
Yapı elemanının içerisine yerleştirilmiş betonun mukavemetini arttıran çelik çubuklara denir.Betonun çeliği iyi bir şeklilde sarması için kalıplar ile çelik arasına pas payı denilen aralıklar bırakılmalıdır.İnşaat'ı Bu şekilde Kısaca Anlatmaya Çalıştık .. Ama aslında bununla alakalı daha çok bilge verebiliriz.bu konuda daha çok bilgi almak veya inşaat uygulaması hizmetrimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle mutlaka iletişime girin.Çünkü İnşaat yapmak gercekten bizim işimiz.yılardır yaptığımız işlerle yurt içi ve yurt dışı hizmetlerimizle bunu kanıtladığımızı düşünüyoruz..Müşteri memnuniyeti ve kaliteli bir hizmet bizim prensiplerimiz arasındadır

Diyoruzki: memnuniyetiniz memnuniyetimiz kazancınız kazancımızdır..