Çimentaş Seramik Kaplama


Çimentaş Seramik Kaplama
Çimentaş Seramik Kaplama
Çimentaş Seramik Kaplama
Çimentaş Seramik Kaplama
Çimentaş Seramik Kaplama
Çimentaş Seramik Kaplama
Çimentaş Seramik Kaplama

SERAMIK KAPLAMA NEDİR ?

Seramik, Fayans: Kil, kaolin ve çeşitli minerallerden hazırlanmış sırlanıp fırınlanmış malzemelerdir. Seramik ve fayansların ana maddesi kildir. Seramik ve fayans binlerce yıl bozulmadan kalabilen pişmiş toprak olarak adlandırılırlar.
Sırlanmış seramik kaplama lekelere ve kire dayanıklıdır, kötü kokulara neden olmaz. Islak bezle, süngerle veya benzeri temizlik gereçleriyle kolayca temizlenebilir. Doğal maddelerden imal edilirler ve alerjiye sebep olan partikülleri, bakterileri tutmazlar.
Temizliğinin kolay olması, suyu geçirmeyen bir malzeme olması, dayanıklı olması, sırlı olmasından dolayı bakteri barındırmaması ve hijyenik açıdan daha temiz ve güzel görünüm sağladığı için günümüzde mutfak, banyo, tuvalet, hamam, havuz gibi alanlarda kullanılırlar

Seramik Nedir ?

Seramik, suni olarak üretilmiş adı üstünde seramik plakalardır. İç mekanlarda duvarları kaplamak için kullanılır. Özellikle banyo, hol gibi mekanlarda, yer kaplamaları için de son derece uygundur. Dış mekanlarda ise zemin kaplamaları olarak aynı şekilde kullanmaya müsaittir.

Hazırlanması :

Seramiğin ana malzemesi eskiden beri kildir. Kilin hazırlanması zahmetli bir iştir. Kilin yanı sıra başka mineral hammaddeler de katılır. Diğer önemli yardımcı maddeler kaolin, kuvarts, feldspat ve ayrıca sudur. Hazırlanacak ürüne göre dolamit, kalsid ve silikat da karıştırılır. Hazırlama aşamalarının tümü son derece dikkatli olmayı gerektirir.

Şekil verme işlemi ise kuru pres şeklinde yapılmaktadır. Renkler ise pişirme esnasında verilen ısı sayesinde ortaya çıkar.
Seramiklerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca mozaik ve bördürler ile ürün çeşitliliği artmaktadır. 
Seramik Kaplama Bu şekilde Kısaca Anlatmaya Çalıştık .. Ama aslında bununla alakalı daha çok bilge verebiliriz.bu konuda daha çok bilgi almak veya seramik uygulaması hizmetrimizden faydalanmak istiyorsanız bizimle mutlaka iletişime girin.Çünkü seramik kaplama gercekten bizim işimiz.yılardır yaptığımız işlerle yurt içi ve yurt dışı hizmetlerimizle bunu kanıtladığımızı düşünüyoruz..Müşteri memnuniyeti ve kaliteli bir hizmet bizim prensiplerimiz arasındadır ,
Diyoruzki: memnuniyetiniz memnuniyetimiz kazancınız kazancımızdır..